Ve světě sportu a zábavy tvoříme zážitky se značkou, které budou vaši zákazníci milovat.

Bohemia #VJEDNOMDRESU

36 %
Nárůst prodeje
400 %
Nárůst followerů na Instagramu
41 %
Nárůst Brand Awareness o partnerství

ČAAF – Fotbaloví baleťáci

100 tisíc
zhlédnutí videopozvánky
4 526
fanoušků na stadionu
1 mil.
impresí

Zadání

Přilákat na Under Armour Czech Bowl 2015 co nejvíce diváků a oslovit fanoušky i širší veřejnost. Ve srovnání se zámořím, kde je vyvrcholení sezóny NFL nejsledovanějším přenosem, stojí americký fotbal v České republice spíše na okraji zájmu. A to se mělo změnit.

Nápad

Komunikační kampaň jsme postavili na faktu, že návštěva finále není pouze sportovní zážitek, ale i společenská událost. Jako nosný pilíř posloužil kontrast tvrdého sportu a jemné kultury. S komunikací „nejtvrdšího kulturního zážitku sezóny“ nám pomohli např. tanečník Vlastimil Harapes či kapela PSH.

Výsledek

Díky nápaditému kontrastu a maximálnímu využití sociálních sítí jsme oslovili skalní fanoušky i širokou veřejnost. Finále české ligy amerického fotbalu se za 22 let existence mohlo díky povedené aktivaci pochlubit nejvyšší návštěvností, v EDEN ARÉNĚ ho vidělo 4 526 diváků, což je na úrovni průměrné návštěvnosti zápasů Synot ligy „klasického“ fotbalu!

Radegast – Očima bojovníka

43 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů
500 tisíc
zhlédnutí
12.757
lajků

Zadání

Aktivovat partnerství Radegastu s Tipsport extraligou a komunikovat atributy značky jako jsou obětavost, bojovnost a překonávání překážek.

Nápad

Přišli jsme s novou oficiální statistikou. Sleduje bojovnost a obětavost hráčů. Lídři Radegast indexu oblékají zelenou helmu opatřenou speciální zabudovanou kamerou. Radegast tak jako vůbec první přináší příznivcům hokeje bezprostřední pohled na hru a překážky, které hráči musí překonávat.

Výsledek

Značku se nám podařilo viditelně propojit s extraligou ledního hokeje a zároveň přinést fanouškům, odborníkům i hráčům novou dimenzi hry. Na tento projekt jsme obzvláště hrdí, vynesl nám Louskáčka.

Česká spořitelna – 12. hráč

80 %
nárůst fanoušků na FB
70 tisíc
soutěžních kartiček
1,5 mil.
zhlédnutí hvězdného videa

Zadání

Aktivace českých fanoušků a zvýšení povědomí o partnerství národní fotbalové reprezentace s Českou spořitelnou během vrcholící kvalifikace na ME 2012.

Nápad

Rozhodli jsme se zapojit fanoušky prostřednictvím netradičních aktivit do podpory týmu na stadionech i mimo ně. Stali se skutečným 12. hráčem. Mezi nejvýraznější aktivity patřilo virální video, ve kterém se fanoušci mohli stát jedním z hráčů, tvorba fotbalových kartiček či manifest 12. hráče.

Výsledek

12. hráč doprovázel fotbalisty na všech utkáních. Virální video zhlédlo 1,5 miliónu fanoušků. Během kampaně narostl počet fanoušků na Facebooku projektu o 80 %. Celá kampaň měla velký mediální zásah, ale hlavně měla obrovský úspěch u fanoušků a zprostředkovala skvělou atmosféru!

Mattoni – Mattoni Freerun

4,2 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů
1 300
běžců
65 tisíc
naběhaných km

Zadání

Nový projekt měl za cíl vzbudit vášeň pro běhání mezi začínajícími běžci či neběžci napříč Českou republikou a propojit zkušenější běžce s těmi, kteří kouzlo běhání teprve objevují.

Nápad

Myšlenka rozběhat Česko využívá sítě zkušených koučů na 21 běžeckých tratí ve 14 městech. Základem jsou pravidelné tréninky vedené kouči, kteří díky svému nadšení i zkušenostem motivují ty, kteří s běháním teprve začínají. Na projekt dohlíží běžkyně Lída Formanová a moderátor Vojta Bernatský.

Výsledek

Kromě více než pěti set tréninků jsme v první sezóně projektu realizovali podzimní roadshow po ČR a zimní soustředění koučů. Velká návštěvnost akcí je výsledkem dobrého PR pokrytí v daných regionech a práce s běžeckou komunitou na sociálních sítích.

CzechTourism – Česko je COOL

10,8 mil.
unikátních uživatelů
113 tisíc
návštěvníků eventů
211 mil.
zobrazení reklamy

Zadání

Zvýšit povědomí o České republice jako vhodné destinaci pro mladé cestovatele. Nadchnout cílovou skupinu pro návštěvu ČR a zvýšit počet příjezdů. Podpořit návštěvnost webových stránek coolczechguide.com a komunikovat mobilní aplikaci CoolCzechGuide.

Nápad

Rozhodli jsme se co nejvíce přiblížit cílové skupině, a proto jsme uspořádali několik eventů na univerzitách v osmi různých zemích. Kampaň jsme zaměřili hlavně na sociální sítě, součástí byla i soutěž o zájezd, které se zúčastnilo přes 2 tisíce mladých lidí, 32 z nich se podívalo do Česka.

Výsledek

Pro všech osm zemí jsme vytvořili vlastní kampaň. V součtu jsme zaznamenali 237 tisíc návštěv stránky coolczechguide.com, 3 600 stažení aplikace, na eventech jsme oslovili více než 113 tisíc návštěvníků. Tím vším jsme podpořili obraz ČR jako cool destinace pro mladé cestovatele.

Peugeot – Fantomas flashmob

100
Fantomasů
5
TV štábů
1
Peugeot v hlavní roli

Zadání

Zviditelnit automobilovou značku Peugeot a vyzkoušet organizaci flashmobu.

Nápad

Zareagovali jsme na nový trend a uspořádali flashmob. Jako hlavní téma jsme využili dobře známého a oblíbeného Fantomase. Informaci o připravovaném shromáždění Fantomasů jsme šířili díky buzz kampani. Pak už stačila jen nezaměnitelná maska, pár kamarádů a hlavně síla sociálních médií a internetu.

Výsledek

Odvážené propojení charakteristických francouzských produktů – Peugeot a Fantomas – se ukázalo jako vhodný nástroj komunikační kampaně. Naše akce zaujala veřejnost i média. Dostali jsme se na titulku Deníku i na nejsledovanější zpravodajské portály.

GE Money Bank – Olympionici v bance

224
obrandovaných poboček
přes 300 tisíc
unikátních přístupů na microsite
přes 8 tisíc
SMS ve spotřebitelské soutěži

Zadání

Aktivovat partnerství GE Money Bank s Českým olympijským týmem před a během olympijských her v Pekingu 2008.

Nápad

Důvěryhodnost banky a partnerství s ČOT jsme se rozhodli přiblížit zákazníkům, zaměstnancům i obchodním partnerům prostřednictvím společných hodnot. Součástí dlouhodobé kampaně byla např. PR komunikace, spotřebitelská soutěž i zábavně-edukativní aktivace podpořená brandingem na všech 224 pobočkách.

Výsledek

Míra povědomí o klíčovém partnerství značky dosáhla během kampaně nejvyšší hodnoty, 2x vyšší než u ostatních partnerů ČOT. I díky naší práci si 33 % Čechů dokázalo spojit GE Money Bank s ČOT.

Hyundai – Práce snů

11
top českých fotbalistů
11
Hyundai Genesis Coupe
18 tisíc
soutěžících

Zadání

Aktivace partnerství Hyundai s českou fotbalovou reprezentací. Propojení dynamiky fotbalu s designem Huyndai.

Nápad

Jedenáct fotbalistů, kteří odehráli v barážovém dvojutkání s Černou Horou nejvíce minut, získalo možnost používat sportovní vozy Hyundai Genesis Coupe. Fotbalisté auta ale během roku plně nevyužívají. Proto fanoušci dostali od Hyundai šanci stát se jejich řidiči a vozy s reprezentanty sdílet.

Výsledek

Soutěž fanoušky nadchla a u veřejnosti posílila povědomí o partnerství. A není divu. Kdo by nechtěl sdílet vůz se světovou brankářskou jedničkou, Petrem Čechem, nebo dalšími výraznými hráči, např. Václavem Pilařem či Theodorem Gebre Selassiem?

ING – Formule nad Prahou

6,5 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů
1
Formule nad Prahou
Tisíce
překvapených Pražanů

Zadání

Uspořádat návštěvu pilota Giancarla Fisichelly s monopostem F1 v Praze, během níž se setká se zaměstnanci ING i dětmi ve fakultní nemocnici Motol. Cílem bylo představit partnerství ING s ING Renault F1 Team.

Nápad

Jezdec F1 nám byl k dispozici pouhých 7 hodin. Jak jeho návštěvy využít a zajistit co největší mediální zájem? Rozhodli jsme se pro odvážný krok – přeletět s formulí nad Prahou! Program pilotovy návštěvy byl opravdu našlapaný, ale vše se v daném čase úspěšně stihlo.

Výsledek

Tisíce udivených Pražanů a desítky nadšených dětí ve Fakultní nemocnici Motol. Hlavní je ale fakt, že se nám originálním způsobem podařilo představit nové partnerství a celá aktivita vyvolala obrovský mediální zájem!

Alpine Pro – Ondřej Synek modelem

500
návštěvníků galavečeru
62,7 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů
Nejlepší kolekce
ocenění serveru The Guardian

Zadání

Připravit představení kolekce. Podpořit prodej kolekce v obchodech a známost značky ve spojení s Českým olympijským týmem.

Nápad

Představení kolekce jsme pojali velkolepě a uspořádali ho v prostorách Národní galerie. Na přehlídkovém molu se vystřídali jak profesionální tanečníci, tak samotní olympionici, např. skifař Ondřej Synek. Galavečer uváděl Marek Eben.

Výsledek

Účast vážených hostů, zájem desítek novinářů a štábů i spokojenost klienta. Hosté ocenili originální práci s prostorem, netradiční světelnou projekci a samozřejmě novou kolekci oblečení. Galavečerem vyvrcholila dlouhodobá úspěšná PR komunikace.

Alpine Pro – Olympijská premiéra

20 tisíc
fanoušků na FB za 14 dní
60 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů
Vancouver’s Best Outfits
ocenění serveru The Huffington Post

Zadání

Vytvořit koncept prezentace partnerství Alpine Pro s Českým olympijským týmem pro širokou veřejnost. Podpořit známost značky ve spojení s ČOT a prodej kolekce v obchodech, vůbec poprvé si totiž oblečení pro olympioniky mohli koupit i fanoušci.

Nápad

Využili jsme a komunikovali jedinečný příběh olympijské kolekce, která poprvé v historii vznikla na míru českým sportovcům. Do jejího vývoje jsme zapojili i komisi sportovců, např. olympijskou vítězku Kateřinu Neumannovou, mistra Evropy v krasobruslení Tomáše Vernera, mistra světa ve veslování Ondřeje Synka či zástupce Českého olympijského výboru.

Výsledek

Příběh kolekce a jejího vzniku vyvrcholil velkolepou společenskou akcí. Nechybělo na ní 5 televizních štábů a dalších padesát zástupců médií. Dlouhodobá komunikace výrazně podpořila zájem o kolekci u fanoušků a všech 27 tisíc položek se beznadějně vyprodalo.

McDonald’s – Dětský reportér

1.3 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů
350 tisíc
zhlédnutí
Česká televize
přímý přenos

Zadání

Aktivace partnerství McDonald’s s domácím MS IIHF v ledním hokeji 2015.

Nápad

Rozhodli jsme se natočit sérii 10 originálních reportáží z mistrovství světa. Místo běžných reportérů jsme angažovali dětský tým, který vzešel z veřejného castingu. A děti se rozhodně nebály zeptat na cokoliv! Proč se hraje MS v květnu? Co hokejisté poslouchají v šatně? Co jedí před zápasem?

Výsledek

Podařilo se nám vytvořit zapamatovatelnou a originální aktivaci partnerství. Dětští reportéři přinesli jedinečný a pozitivně vnímaný pohled do zákulisí MS. Upoutali mediální pozornost a v 5. dílu se dokonce objevili po boku Roberta Záruby a Dariny Vymětalíkové v přímém přenosu ČT Sport.

Birell – Cykloškola Jardy Kulhavého

600 tisíc Kč
hodnota mediálních výstupů
30 tisíc
návštěv za měsíc
250 tisíc
zhlédnutí videí

Zadání

Propojit značku Birrel s cyklistikou a vytvořit koncept zaměřený na hobby cyklisty.

Nápad

Vytvořili jsme netradiční brandovaný obsah – edukativní a praktická videa s cyklistickou tématikou. Diváky videoseriálem provázela osoba nejpovolanější, špičkový biker Jaroslav Kulhavý, kterého Birell také podporoval.

Výsledek

Natočili jsme 12 epizod, které měly celkem 250 000 zhlédnutí. K vidění byly na microsite a také na největším českém videoserveru Stream.cz. Birell se díky této aktivitě zviditelnil a odstartoval dlouhodobou podporu cyklistiky.

Raiffeisenbank – Hokejová šatna

1 tisíc
návštěvníků šatny za týden
11 tisíc
stažení aplikací
56 tisíc
her

Zadání

Úkolem bylo aktivovat partnerství a posílit povědomí o značce jako partnerovi domácího MS IIHF v ledním hokeji 2015. Komunikace měla zároveň představit aktuální komunikační koncept Raiffeisenbank.

Nápad

Byli jste v hokejové šatně? Je tam spousta věcí a ne zrovna čerstvý vzduch. My do jedné takové schovali puky. Na návštěvnících bylo, aby je našli. Za odměnu pak získali tolik žádané vstupenky na MS. Koncept „šatny“ jsme využili i k on-line aktivaci.

Výsledek

Improvizovaná šatna stála v Praze týden. Prošlo jí přes 1 000 soutěžících včetně mistryně světa a olympijské medailistky v běhu na 400 m Zuzany Hejnové či nejlepšího českého judisty Lukáše Krpálka. Povědomí o partnerství se podařilo posílit i díky aplikaci, kterou si stáhlo 11 tisíc lidí.

Adidas – Nitrocharge

14 tisíc
hlasů od fanoušků
80 tisíc
návštěv webu
2,1 mil. Kč
hodnota mediálních výstupů

Zadání

Odkomunikovat launch nových kopaček adidas Nitrocharge. Vybudovat silné propojení mezi slovy „motor“ a adidas Nitrocharge jako kopaček pro specifický typ hráče, pro motor týmu. Podpořit prodej a posílit loajalitu ke značce.

Nápad

Na hledasemotor.cz jsme vytvořili scouting program pro mladé fotbalisty s cílem najít hráče, který nejlépe splňuje atributy motoru týmu. Program vyvrcholil Final Campem, kdy porota vedená fotbalovou legendou a držitelem Zlatého míče, Pavlem Nedvědem, prověřila dovednosti hráčů a vybrala vítěze.

Výsledek

O titul „motor týmu“ a další atraktivní ceny soutěžilo přes 400 mladíků. V aplikaci získali od fanoušků celkem 14 tisíc hlasů. O Final Campu informovala všechna přední média včetně ČT, Novy, deníku Sport, MF DNES apod., díky čemuž se nám také podařilo významně zvýšit povědomí o značce a produktu.

Gambrinus – Kopeme za fotbal

přes 7 tisíc
rozdaných dresů
300
nadšených týmů
přes 300
splněných fotbalových snů

Zadání: Aktivovat partnerství Gambrinusu s neprofesionálním fotbalem a propojit nejvyšší ligu s nejnižšími.

Nápad: V soutěžním projektu jsme hráčům od nejnižší soutěže po okresní přebor přinesli exkluzivní zážitky. Kromě materiální podpory měli jedinečnou možnost potkat profíky z první ligy, např. zahrát si s několikanásobným mistrem, Viktorií Plzeň, či trénovat s Pavlem Vrbou a dalšími zkušenými kouči. 

Výsledek: Do projektu Kopeme za fotbal se zapojilo téměř 300 týmů z více než 30 regionů. Klubům jsme připravili 305 akcí, které dokonale propojily nejvyšší ligu s nejnižšími. Projekt pod naší hlavičkou plnil fotbalové sny v pěti sezónách a vygeneroval mediální výstupy v hodnotě desítek miliónů korun.

Pilsner Urquell – Olympijská smlouva

300
restaurací
Přes 16 tisíc
podpisů
10
rozhovorů s olympioniky v ČT

Zadání

Realizace projektu pro značku Pilsner Urquell, který odkazuje k fair play hodnotám ve sportu a zároveň podpoří korporátní společenskou zodpovědnost. Aktivace partnerství s Českým olympijským týmem před a během olympijských her v Londýně 2012.

Nápad

Pro Pilsner Urquell jsme vytvořili projekt, který odkazuje k hodnotám společnosti i sportu, jako je fair play nebo respekt k protihráči. Za každý podpis na Olympijské smlouvě věnoval Plzeňský Prazdroj jednu korunu nadaci Dany a Emila Zátopkových a za každou medaili uspořádal oslavu pro fanoušky.

Výsledek

Aktivace prezentovala značku jako důvěryhodného a zodpovědného partnera ČOT. Svým podpisem podpořily Olympijskou smlouvu i hvězdy jako olympijské vítězky Dana Zátopková a Barbora Špotáková, běžkyně Jarmila Kratochvílová či skifař Ondřej Synek. Do projektu se zapojilo 300 restaurací.